• 24
 • 12
 • pokoje_1
 • 11
 • Sala konferencyjna 3
 • 13
 • 14
 • pokoje_2
 • 15
 • 16
 • Sala konferencyjna 2
 • 17
 • pokoje_3
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • pokoje_4
 • 22
 • 23

KALENDARZ IMPREZ ŻEGLARSKICH W 2019 ROKU

PORT EKOMARINA GIŻYCKO

 

18-19.05.2019              DELPHIA CUP - klasy Delphia 24 i Nautica 450

czerwiec 2019             XX Giżyckie Regaty Żeglarskie „Rząd-Samorząd”

14-16.06.2019              Puchar Trzech Ryb OPP gr. A i B

28-30.06.2019              VIII Giżyckie Dni Oldtimerów

16-18.08.2019              Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych

29.08-01.09.2019         Eberspacher Puchar Mazur - Mistrzostwa Polski w klasie Optimist GR. B

 

 26-29.09.2019              Finał Pucharu Polski w klasie Laser 

 

Komunikat dotyczący zawiadomienia o regatach XXIV Mistrzostw Polski Jachtów Kabinowych w Giżycku w dniach 18-20.08.2017r.

Zmianie ulega treśc pkt.4:

<!--[if !supportLists]-->1.   <!--[endif]-->Regaty zostaną rozegrane w klasach:

<!--[if !supportLists]-->-     Mistrzostwa Polski: T-1, T-2, T-3, Tango, Żagle-500, Sympathy-600 /minimalny limit jachtów w danej klasie - 5/;   

<!--[if !supportLists]-->-    Błękitna Wstęga Niegocina: Open (jachty kabinowe i otwarto pokładowe), Sigma Active /minimalny limit jachtów w danej klasie 5/, w dniu 20.08.2017 otwarta formuła dla wszystkich jachtów uczestniczących w XXIV MPJK oraz wszystkich chętnych do uczestniczenia tylko w tym wyścigu (wyścig nie liczy się do punktacji MPJK);  

<!--[if !supportLists]-->-        <!--[endif]-->Korsarskie Regaty o Łuskę Trzeciego Leszcza – klasa Korsarz;

<!--[if !supportLists]-->-  <!--[endif]-->19.08 - sobota I wyścig będzie rozegrany również jako IV Memoriał Jacka Orlińskiego – wszystkie klasy;

<!--[if !supportLists]-->-        <!--[endif]-->Jest możliwość startu klas nie wymienionych powyżej pod warunkiem zgłoszenia się najpóźniej do 05.08.2017 /minimalny limit jachtów w danej klasie - 5/.

Organizatorzy

KTŻ Szkwał i Ekomarina Giżycko 

XXIV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych

 

Gościnne Giżycko zaprasza na XXIV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych z cyklu Pucharu Polski Jachtów Kabinowych  w terminie 18-20.08.2017. Mistrzostwa posiadają współczynnik grade 1.2. , baza  port Ekomarina Giżycko , natomiast wyścigi odbędą się na jeziorze Niegocin.

W tym roku XXIV MPJK rozgrywane są w klasach : T1, T2, T3, Tango, Open ( jachty kabinowe i otwartopokładowe), Żagle 500, Sympathy 600, a w towarzyszącej Błękitnej Wstędze Jeziora Niegocin w klasie Sigma Active i Albatros 430. Również pod nazwą Błękitnej Wstęga Jeziora Niegocin, po raz pierwszy w tym roku rozegrany zostanie w niedzielę 20.08.2017, wyścig w otwartej formule dla wszystkich jachtów uczestniczących w XXIV MPJK ( wyścig nie liczy się do punktacji w MPJK) oraz wszystkich chętnych załóg żeglarzy goszczących w Giżycku, co będzie wspaniałą okazja do sprawdzenia swoich umiejętności i jachtu w porównaniu do uczestników MPJK. Po ubiegłorocznej nieobecności ( konflikt terminów regat) w tym roku znowu zagości Flota Korsarzy, również z przedstawicielami z Niemiec i Austrii. Korsarze będą walczyli w Regatach o łuskę Trzeciego Leszcza.

Na wszystkich zwycięzców w poszczególnych klasach i wyścigach ( Korsarskie Regaty o Łuskę Trzeciego Leszcz oraz Błękitna Wstęga Jeziora Niegocin), czekają puchary, medale ufundowane przez firmę TRYUMF i dyplomy dla wszystkich załóg. Natomiast wszyscy uczestnicy będą mieli szansę wylosować cenne nagrody ufundowane przez sponsorów XXIV MPJK, podczas imprez integracyjnych oraz główne nagrody podczas uroczystego zakończenia regat w niedzielę 20.08.2017.

Podczas trwania regat mamy również sporo atrakcji dla przebywających w naszym mieście turystów oraz mieszkańców Giżycka. We współpracy z Ośrodkiem Wypoczynkowym Gwarek w niedzielę 20.08 w godzinach 12-15 na terenie portu Ekomarina powstanie Aktywne Centrum Wypoczynku. Profesjonalni animatorzy z Gwarka przygotowali wiele atrakcji sprawdzających nasze umiejętności sportowe, a w quzie wiedzę o Giżycku i żeglarstwie. W tym roku również będziemy gościli prawników z Grupy Prawnej Togatus z Olsztyna, którzy w sobotę 19.08 na swoim stoisku będą udzielać bezpłatnie porad prawnych dla wszystkich chętnych przebywających w porcie Ekomarina.

Jeszcze raz wszystkich serdecznie zapraszamy do czynnego udziału w XXIV MPJK, zarówno na wodzie jak i lądzie – do zobaczenia.

Do pobrania:

- zawiadomienie: 

- zgłoszenie do regat: 

- program regat: 

Sponsorzy regat:

Urząd Miasta Giżycko, Starostwo Powiatowe Giżycko, Janmor, Tryumf, Żaglownia T&J Sails J.Wołowicz, Mark- sękacze mazurskie, www.zegarkiżeglarskie.pl, Nautica, ZAP Batteries, Investa, Yacht Serwis Sygnowski, ELMARTECH YACHT, Grupa Prawna Togatus, O.W. Gwarek, Ubojnia Drobiu Górni i Synowie, OTAF Adam Fabisiak, DAD, Tawerna Siwa Czapla, Tawerna Marina, Tawerna Kajuta, Tawerna Pod Czarnym Łabędziem, Finlex, P.U.H Żeglarz, KDPA Czesław Kalinowski, Ryszard Dębicki, Akwen, Za Sterem – szkoła jachtingu.

                                                                                                           Organizatorzy

                                                                                          Klub Turystyki Żeglarskiej „Szkwał”

                                                                                                   Port Ekomarina Giżycko

 

XVIII REGATY RZĄD-SAMORZĄD 2017

logo regatSerdecznie zapraszamy wszystkich Państwa na XVIII Giżyckie Regaty Żeglarskie Rząd-Samorząd. Tegoroczna impreza staje się już pełnoletnią. Z tej okazji proponujemy zarówno żeglarzom reprezentującym instytucje rządowe oraz żeglarzom-samorządowcom nową formułę – WYŚCIGI ŁODZI TYPU „DZ”. Wystawiamy więc dla Państwa 4 łodzie, po dwie dla strony rządowej i samorządowej. W każdej z łodzi startuje 10 załogantów oraz sternik. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółami tegorocznych regat w dokumentach zamieszczonych poniżej oraz zgłaszanie swoich przedstawicieli do załóg. Czekamy na 20 załogantów i 2 sterników z każdej ze stron. Listy uczestników zamykamy po skompletowaniu 4 załóg. Decydować więc będzie kolejność zgłoszeń. 

Coś Extra: Po zakończeniu regat Pan Marek Jasudowicz Wójt Gminy Giżycko zapewnił, że chętni będą mogli dodatkowo jeszcze pohalsować na Omegach w Ośrodku AZS w pobliskich Wilkasach.

AKTUALNY STAN WOLNYCH I ZAJĘTYCH MIEJSC W POSZCZEGÓLNYCH ZAŁOGACH dostępny pod adresem:

http://www.powiatgizycki.pl/regaty-rzad-samorzad-2017/

 Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia w sobotę 27 maja 2017r w porcie Ekomarina Giżycko.

 

Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

   
Joomla template by ByJoomla.com